RNCF0805BTC412R
Stackpole Electronics Inc.Stackpole Electronics Inc.
Stackpole Electronics Inc.
Mety ho sary ny sary. Jereo manokana ny tsipiriany momba ny vokatra.
Product Overview
Part Number: RNCF0805BTC412R
Manufacturer / Brand: Stackpole Electronics, Inc.
Mombamomba ny vokatra RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheets: RNCF0805BTC412R.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS compliant
Stock Condition 1452561 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 1452561 pcs
Referans Pri (Ao Etazonia)
5000 pcs
Request Quote
  • Qty:
Azafady azafady ny vidin'ny lasibatrareo raha betsaka lavitra noho ireo naseho.
  • Part Number
  • Anaran'ny orinasa
  • Contact Name
  • E-mail
  • Message
Specifications of RNCF0805BTC412R
Part Number RNCF0805BTC412R Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS compliant
Quantity Available 1452561 pcs Takela-daza RNCF0805BTC412R.pdf
Voltage Rating - AC - Voltage - Asa 0.125W, 1/8W
Voltage - Breakdown 0805 Thickness (Max) ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Series RNCF
RoHS Status Tape & Reel (TR) Polarization 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C Ny haavon'ny fahitan-tory (MSL) 1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number RNCF0805BTC412R Height - Mipetraka (Max) 0.026" (0.65mm)
Toetoetra Automotive AEC-Q200 FIFO ny 2
Expanded Description 412 Ohm ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film ESR (Equivalent Series Resistance) ±0.1%
Description RES SMD 412 OHM 0.1% 1/8W 0805 Coating, Type Housing Thin Film